Dobrá hra přináší první výhru !

Prázdniny jsou pryč. Nesrovnalosti s budoucností florbalu jsou tabu. Tatchenta vyrazila první zápas do Přibyslavi v pátek 25.9. 2009. Odjezd byl stanoven na 16:45. Netradičně přišli všichni včas.:-) Sestava?

Bystří čtenáři již ví, že sestava byla následující:

Bránkáři: C.C.

Obránci: Véňa, Sířa, Jéňa a Márw

Útočníci: Blonďák, KriM, Márty, Z.I.P, Ota & Martínek

Zápas byl odstartován v 17:30. Hrálo se 3×15 čistého času, čili dlouhá doba na pořádnou přestřelku.

V první třetině vše nasvědčovalo již zmiňované gólové smršti. Hned v úvodu utkání jsme směřovali k soupeřově bráně. Že bojování přináší své ovoce, si připomněl Krim , který v „netradiční“ pozice na levé straně otevřel skóre. Prudkou sřelu zastavila až síťka v rohu brány. Po vstřelení úvodní branky, míček putoval od brány k bráně. Dlouhou dobu nikdo nemohl najít recept na soupeřovu svatyni. Až v čase 11.26 se prosadil opět dělostřelec Krim. Můžete zkusit hádat odkud asi střílel. Dvoubrankový náskok však dlouho netrval. Soupeř okamžitě po buly odpověděl. Jejich hráč dostal až příliš volného prostoru ke střele a propálil všechno co mu stálo v cestě. Že oba teamy otevřely obrany potvrdil další gól, který padl z hole Blonďáka kdy jeho zbloudilá střela z otočky propadla až za záda gólmana. Do konce první třetiny v tuto dubu zbývaly necelé tři minuty. Za stavu 3:1 ubíhal zápas mílovými kroky. Zastavil se až na čase 14:50 kdy si Márty dovolil krátké sólo, samozřejmě zakončené gólem. Svůj individuální kousek ospravedlňoval tím, že slyšel, že běží posledních 20 sekund utkání. :-D Stav po první třetině 4:1

Druhá dějství zápasu začalo po krátké přestávce, o které jsme říkali, že musíme hrát minimálně jako v první třetině. Vše tomu napovídalo. Důraznou hrou se Zip prokousal středem hřiště a nekompromisní střelou, která de srovnat snad jen s ranou Ala MacInnise. Zvyšoval již na 5:1. Možná toto čtyřbrankové vedení nás uspalo. Hráči Přibyslavi opět blezkovým gólem snížili. Šlo o spornou branku, která se nejspíš odrazila od zadní tyčky branky. Od té doby bylo zle. Soupeř nás často zatlačil před bránu, a je nutné říct, že jsme se štěstím inkasovali už jen jeden gól, těsně před koncem třetiny. Průběžný stav 5:3

Do poslední třetiny jsme šli s tím, že výsledek minimálně udržíme. To, že Jéňa odjel určitě na psychice nepřidalo.Vzhledem ke stavu utkání, jsme se museli více soustředit na obranu, proto se Ota přesunul do zadních řad.Uběhlo pouhýh devět sekund od prvního hvizdu a soupeř udeřil počtvrté. Nervozita by se dala krájet. Přesto jsme bojovali o hubené vedení dál. Nutkno podotknout, že výborně držel svůj team CC. Troufám si tvrdit, kdyby zde nebyl bylo by to s námi velmi zlé. Hra se přelévala ze strany na stranu. Na světelné tabuli svítil čas 12:53 když Zip po geniální nahrávce od Martínka skóroval. Radost byla veliká. Začalo se hrát ve větším klidu. Hru jsme si užívali. A přišly další góly. I díky dobře fungující obraně. Véňa, Márw i Sířa bránili bez větších problémů. Sedmý gól vstřelil po oběhnutí brány Krim a po něm ještě golfovým úderem zaznamenal gól Blonďák, který tak aspoň malinko napravil chybu, kterou se dopustil, když při samostatném úniku vymýšlel kdoví co. :-D Výsledek celého zápasu 8:4.

Utkání se odehrálo v dobrém tempu. Je třeba říct, ač výsledek vypadá jednoznačně, kdo viděl určitě si dovolí nesouhlasit. Nezbývá než poděkovat soupeřům a rozhodčím. A popřát hodně štěstí v jejich lize. Těšíme se na další střetnutí. :)

Individuální odnocení:

C.C. – Co ti na to mám říct? :-D moc dobře víš, žes chytal výborně. Často podržel svůj team. Dobré výhozy. Prostě super.

Sířa – Jak už zde bylo zmiňováno. Obrana až na výpadek v druhé třetině (mohl za to i útok) hrála dobře. Proto díky za hru. Dobrej výkon

Márw – Klasika. Neprůstupnost. Dobrý přehled plus super rozehrávky. Nemí co vytknout.

Jéňa – Odehrál pouze dvě třetiny, ale určitě dokázal, proč je tolik důležitý. Síla kterou vyvine v osobních soubojích je neuvěřitelná. Good Job :)

Véňa – Nejmladší hráč na hřišti. Zajímalo by mě jestli by to někdo herně poznal. Asi težko. Dobrej přehled. Pan obránce :)

Márty – Hele ty tvý sóla si nech snad do Slatiňan :-D Exceletní vedení a pokrytí míčku. O rozehrávce není třeba mluvit. n1ce

Z.I.P – Výborná hra dozadu a ještě lepší hra dopředu. Nahrávka Krimovi do brejku se nedá zapomenout. Pekně !

Martínek – Sice se gólově neprosadil. Ale o tom to vážně není. Přihrávka Zipovi byla za tři góly. ;)

Ota – Co, že nepadl gól. Bojovnost a snahu mu nejde vzít. Na hřišti by se rozkrájel. Pěknej zápas

Krim – Šance byly. Góly padaly. :-D To je dost, že ses taky trefil :-D takovej gólovej půst. Asi od minulýho zápasu :-D Prostě SHOTER

Blonďák – Šance byly. Góly padaly. :D To je dost, že ses taky trefil.:D Ve Slatiňanech takhle pokaždý a bude titul. Good work. (by marty)