Přátelák s Třeští aneb boj o basu finišuje

Na sobotu 1. září 2007 byl domluven druhý díl našeho minisouboje s florbalisty Třeště. Hlavním předmětem této bitvy na pokračovaní se stala všemi milovaná basička plzeňských dvanáctek. První utkání na naší půdě jsme zvládli suverénním způsobem a zvítězili přesvědčivě 24:16. Do tohoto zápasu jsme si tedy přinášeli luxusní náskok 8 gólů. Bystrý čtenář už ví, že se hrálo v Třešti, já ještě prozradím, že po dlouhé době jsme si zahráli stylem 5 + 1. Utkání se totiž uskutečnilo v místní super drahé, ale také super nové a stále ještě super novotu smrdící super multifunkční hale :-D Zápas to byl opravdu super…

Původně jsme měli hrát 3 x 15 minut, nakonec jsme si zahráli ještě desetiminutové prodloužení. Naše sestava se hodně podobala té z Easter cupu. Oproti tomuto turnaji chyběl Ota (vykloubené rameno), Vojta (vydělávající peníze) a Vašek (v zajetí grafiky :-D ). Naopak poprvé si do velké haly přijeli zahrát Véňa, Kuba a Martínek.

Naše sestava tedy vypadala takto:
brána – Pavel; obrana – , Jéňa, Sířa; tvůrci hry – Márty, Rammy; útok – Míra, Véňa, Kuba, Martínek; fotografka – Žaneta
A abyste vy, naši milí čtenáři, věděli o kom, že se to tady mluví, podívejte se – zde

Po úvodním rozcvičení a seznámení se s hrací plochou byl zápas zahájen. Do první třetiny jsme nastoupili vědomi si náskoku 8 gólů, takže jsme se nikam netlačili. Zodpovědně jsme bránili a když byla možnost, připravovali jsme šance pro útočníky. Jediným ostříleným mazákem vepředu byl Míra a podle toho taky dopadala většina akcí. Naši „zajíčci“ v útoku často selhávali, ale radost ze hry nám to nebralo. Nikdo nemohl čekat gólové hody, takže skóre 3:1 pro nás vyhovovalo.

Ve druhé třetině jsme hráli již zcela bez nervozity a obavy o výsledek. Výkonnostní rozdíl se mezi oběma mužstvy projevil i na tomto obrovském hřišti (hrálo se bez mantinelů). Dál jsme vesele kombinovali a soupeře nepouštěli vůbec do prostoru našeho brankoviště. Když už nějaká střela prošla, předvedl se fantastický Pavel a byl zas klid :-) Tato třetina byla gólově nejchudší, vyzněla pro nás v poměru 2:0.

Celkově jsme tedy už vedli 29:17 :-P a nyní už musel v naše celkové vítězství věřit i největší skeptik. Pokyny pro třetí patnáctiminutovku byly pokusit se neinkasovat, dobře kombinovat, nehrát na sebe a vyvarovat se zbytečných chyb a ztrát balónků. Všichni jsme měli na paměti jakým otřesným způsobem poslední třetiny hrajeme a možná i proto jsme nyní předvedli nejlepší výkon a vyhráli 4:0. Svých prémiových gólů se dočkali Kuba s Martínkem a činil se i další „zajíček“ Véňa, který nasázel hat-trick.

Celkové skóre po třech třetinách tedy bylo 9:1 pro nás! 8-)

Po mini pauze jsme odehráli ještě desetiminutové prodloužení. V něm se nám podařilo zahrát ještě lépe jak v předchozím dějství a výsledkem 5:0 jsme uzavřeli gólový účet utkání. Nutno dodat, že prodloužení se hrálo jen díky volnému času, který nám zbyl. Jinak myslím, že na něj hráči soupeře nebyli vůbec zvědaví.

Skóre po prodloužení 14:1!!! 8-)

Na závěr jsme se ještě utkali v nájezdech, ty vyzněly lépe pro Třešť ;-)

Jéňa – 0

S takovýmito úsměvy na tvářích – :-P a někdo taky :-D – jsme se šli osprchovat a pak nasáčkovat do tří aut, kterými jsme na zápas přijeli.

A jakpak, že jsme si dneska vedli po individuální stránce?
Pavel – odehrál jeden z nejlehčích zápasů, obrana před ním pracovala dobře, když jsme přece jen propadli, vytáhl nějaký famózní zákrok a dodal nám opět klid. I přesto, že nebyl v permanenci, dokázal udržet koncentraci a má velký podíl na vítězství
Jéňa – po dlouhé době si s námi zahrál, ovšem jeho pauza nebyla vůbec znát. Nastoupil v obraně a odvedl velice platný výkon. Škoda jen, že ho nepodpořil gólem (ale to máš za to, že nechodíš na tréninky víš :-P ty strejdo) Ten mohl dát v nájezdu, ale jeho batmanovský styl na třešťského brankáře neplatil (viz. odkaz) :-D :-D
Sířa – odehrál kvalitní utkání, nechyboval, bohužel ani on neskóroval. Ale nevadí
Marw
Márty – na postu tvůrce hry se střídal s Rammym, což se osvědčilo na Easter cupu. Tato role jim sedí oběma. Rozdával míčky a byl přestupní stanicí mezi obranou a útokem. Dal si i dva góly. V nájezdu se pokusil o novou lakýrku ze svého arsenálu (lob brankáři). Jen těsně to nevyšlo
Rammy – zápas odehrál s nasazením, ostatní převyšoval jako vždy rychlostně. Dokázal skvěle zahrát pod tlakem a jeden gól navíc má jako bonus ke svému výkonu
Míra – běhající kulomet byl opět postrachem a opět naším nejlepším střelcem (rutina). Zbytek našich útočníků by se od něj měl učit jak se ty góly mají střílet
Kuba – nejmenší muž naší výpravy. Tuto nevýhodu ovšem vykompenzoval dravostí a vysokým herním nasazením. Létal po lajně, několikrát zakončoval, jednou úspěšně
Véňa – pro změnu nejmladší člen týmu. Patří mu už pevně pozice v útoku, kde zdatně konkuruje urostlejším protihráčům. Dával si to s Mártym a nejen z této spolupráce vytěžil tři góly
Martínek – poslední z našeho „dorostu“. Prožil premiéru ve velké hale a zvládl ji. Stejně jako Kuba napadal po stranách a dal si i gól

V tomto zápase se jasně ukázala naše síla, léta tréninku se opravdu vyplácejí. Dnes jsme byli jasně lepší, předčili jsme soupeře ve všech činnostech, až na nájezdy. Ty naštěstí o majiteli dvanáctek nerozhodovaly :-D

Ještě dlužím sečtený výsledek z obou střetnutí (započítám do něj i prodloužení) – 38 : 17!!!

Na závěr zbývá už jen poděkovat Žanetě za dokumentaci, fanouškům, kteří dorazili a těšit se na další příjemné zápasy.

Pokud si chcete prohlédnout fotky z toho zápasu, stačí kliknout sem ;-)