Povinnost splněna – za 3 body proti Přibyslavi i Bystřici n/P

Předposlední kolo Ligy Vysočiny mohlo zodpovědět několik důležitých otázek, které se nás bezprostředně týkají. V první řadě se jednalo o možnost zajistit si v letošním ročníku již s předstihem nejhůře konečné druhé místo. Druhou zápletkou je boj o místo první, který by v případě naší prohry a plného bodového zisku Jihlavy mohl být též definitivně rozhodnut.

Základem odstřihnutí se od soupeřů na třetím a čtvrtém místě byla nutnost zvládnout oba zápasy, tentýž předpoklad bylo nutné naplnit i v souvislosti s vyhlídkou na zachování naděje na celkové prvenství. Cesta k naplnění tohoto dílčího cíle nakonec nebyla klikatá, což dokazují následující výsledky:

  • TJ Tatchenta Zhoř – ASK Bystřice n/P  „B“      10:1
  • TJ Tatchenta Zhoř – SK Juvenis Přibyslav      17:4

První zápas byl o poznání florbalovější a celkově vyrovnanější, kvalita na straně soupeře bezpochyby byla, po většinu zápasu jsme však měli jednoznačně více ze hry a šance soupeře kryl Mára, jediný gól se podařilo Bystřici vsítit v první třetině.

Druhý zápas s poslední Přibyslaví byl otázkou kolik branek v její sítě skončí, nikoli, kdo z duelu vzejde jako vítěz. Výsledkově vyrovnaná první třetina – 3:2 byla způsobena zejména naší neschopností proměnit i ty nejvyloženější šance. To se po přestávce změnilo a branky začaly padat, je nutné podotknout, že se hrálo neustále na jednu bránu (paradoxně i v našem oslabení, kdy jsme skórovali dvakrát) a 17 gólů nemuselo být zdaleka číslo konečné.

V nedělních zápasech se představili též zmiňovaní Sabots Jihlava „B“, kteří v obou zápasech bodovat nedokázali, zvítězili nad Žďárem, ale nestačili na Krucemburk. Tímto se tedy jejich náskok na čele zúžil a v současné době na ně ztrácíme pouhý jeden bod.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

TOP