Ligové skalpování Kačenkami nekončí …

Tentokráte si Kačenky vyhlédli oběť v podobě týmu, hrajícího Ligu mužů Vysočiny, a to TJS Lucky Sport Žďár nad Sázavou …. :)

V sobotu 11. října jsme se vypravili k sehrání přátelského utkání s pro nás již dosti známým soupeřem TJS Lucky Žďár n/S. Zahájení zápasu bylo plánované na 15. tou hodinu v Přibyslavské sportovní hale. Plní očekávání a natěšení na v porovnání s naší palubovkou luxusní povrch jsme si dali „spicha“ ve 14 hodin u zastávky. Funkce dvorních taxikářů se pro tentokráte zhostili Márty, Blondak a Mirek. Jediný kdo trhal partu byl Z.I.P , který se na „cestu za vítězstvím“ vypravil na svém motorovém oři :).

Jak to tak bývá, před důležitými zápasy se naše sestava vždy začne rozpadat … Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Svoji účast odřekli naše opory, tj. Ota, následně Jéňa a těsně před zápasem se musel z rodinných důvodů omluvit Marw. Nakonec se na zápas nedostavil ani Sířa, který svou účast zpočátku přislíbil, ale nakonec se také on omluvil, protože byl kamarádovi na „veselce:)

Na zápas nás doprovodily též naše věrné fanynky a přítelkyně našich forwardů zároveň, a to Hellča, která se s vervou sobě vlastní skvěle zhostila funkce zapisovatelky statistik, Žanet jíž učarovalo ovládání elektronické tabule :) a Káťa, která držela poctivě palečky borcům ze Zhoře, když sváděli urputné a tvrdé boje na hrací ploše :).

Po všech trampotách a lapáliích :) jsme se do Přibyslavi nakonec vydali v následující sestavě:
Branka – Pavel, premiérově se s námi na větší zápas vypravil i Míra ( Culek, Cecek, jak chcete :) )
Obrana – musela projít značnými změnami podmíněnými absencí našich zkušených beků a tak se hájit prostor před naším brankovištěm vydali Márty, RaMmy a Blondak, kteří se střídali na postech klasických obránců. Před nimi operovali vysunutí, ale stále ještě obránci KriM a Z.I.P.
Útok – obléhat soupeřovu „svatyni“ se vypravila trojice „kachňátek“ ve složení Kjuba, Véňa a Martínek.

Před zahájením očekávaného klání ležel těžký úkol na Hellče a Žanetě, které musely vyplnit zápis o utkání do originálního záznamového archu vydaného ČFbU.
Po postavení mantinelů, krátkém rozcvičení, protažení golmanů a klasickém Team Speaku v režii kapitána Mártyho již nic nebránilo začátku utkání.

S mírnými obavami pramenících z pohledu do řad naší sestavy jsme zahájili první třetinu. První minuta zápasu se nesla v duchu klasického oťukávání soupeře, poté se herní tempo začalo zrychlovat a přicházely i první góly. O ten první se po spolupráci sourozenců Čadových postaral mladší z této dvojice, tj. KriM. Skóre bylo tedy 1:0 v náš prospěch a nikoho v té chvíli nenapadlo, že po dalších 37 sekundách se bude stav měnit. Po asistenci Z.I.Pa se prosadil svou typickou střelou s rychlým a krátkým nápřahem RaMmy. Stav byl tedy 2:0. Soupeř jakoby zaskočen se marně snažil s nepříznivým stavem něco udělat. Všechny jeho protiútoky však ztroskotávaly na výborně pracující obraně, popř. skvěle chytajícím Pavlovi.
Když né soupeř, tak tedy my:) Po přihrávce Martínka rozvlnil síť soupeřovy branky „mezikontinentální expres“ Kjuba a Žanet mohla s radostí přidat branku na výsledkové tabuli do kolonky „Hosté“. Skóre 3:0. Poté přišla menší krize, obrana přestala fungovat tak jak by měla a úvodem dvanácté minuty soupeř snížil na rozdíl dvou branek, 3:1. Do pohody nás ovšem brzy vrátila branka Véňy, který skóroval po asistenci Kjuby. 4:1. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a nikomu se nedařilo prosadit se a skórovat. Výčet tabulky střelců v první třetině uzavřel opět Véňa, tentokráte po přihrávce od RaMmyho. Skóre po první třetině bylo 5:1 v náš prospěch a tak jsme si zasloužili krátký, asi pětiminutový oddech :)

Do druhého dějství jsme vstoupili s úkolem hrát hru jako dosud a soupeře nepustit do větších příležitostí ke snížení. Do brány se postavil (posadil, poklekl :) ) v první třetině skvěle chytající Pavel. Úvodní přání se však nepodařilo naplnit doslova a již v polovině druhé minuty jsme dovolili soupeři snížit na rozdíl 3 branek, tj. 5:2. Poté jsme zlepšili hru, jak v obranné fázi a naši obránci se postarali i o všechny naše branky v této třetině. Jako první se prosadil po přihrávce od Martínka střelou zápěstím Z.I.P. Zanedlouho se po krásné individuální akci prosadil Márty, a tak na světelné tabuli mohlo po těchto vstřelených brankách svítit skóre 7:2. Poté se hra trochu uklidnila a ani jeden z celků se nehnal do přílišné ofenzivy. Poslední gól třetiny si připsal skvěle hrající a hlavně neúnavně běhající RaMmy za přispění asistujícího Blonďáka. Skóre této třetiny bylo 3:1, průběžně 8:2.

Před začátkem třetí třetiny se rozchytal náš druhý brankář Míra, který také do závěrečné části nastoupil, aby hájil naše tyče. Úkol, se kterým jsme na hřiště před poslední dvacetiminutovkou byl totožný jako před předcházející třetinou. Snad jen jsme si v duchu říkali, že by jsme mohli přidat ještě nějaké ty branky … Toto „tajné“ přání se splnilo do puntíka, protože poslední perioda byla hotový „střelecký ráj“ :)
Na časomíře svítil čas 0:37, když soupeř snížil na průběžný stav 8:3. V čase 2:39 byl vyloučen za hrubost hráč soupeřova celku. Bohužel jsme přesilovku nedokázali zužitkovat. Avšak z tohoto menšího neúspěchu jsme se dokázali rychle oklepat a neprodleně po skončení přesilové hry se po samostatné akci prosadil Blondak. Stav byl 9:3. Soupeř však vzápětí odpověděl a upravil skóre na 9:4. Avšak po rovné půlminutě, přesněji tedy v čase 7:35, se prosadil individuální akcí Z.I.P a skóre se opět měnilo, tentokrát na 10:4. Další dvě minuty bych nazval „Clockanovým (Véňovým – pro neznalé) koncertem“, protože v rozmezí 2 minut dokázal dvakrát dopravit míček do soupeřovi brány. Poprvé se tomu tak stalo po asistenci Martínka, napodruhé se role přihrávajícího ujal RaMmy. Průběžné skóre tedy bylo 12:4. V našem rozjezdu nás mírně přibrzdil soupeř, kterému se podařilo skórovat a upravit tak stav zápas na 12:5 a následně přidat ještě jeden gól na 12:6. Poté se nechal v čase 12:41 zbytečně vyloučit za opakované sekání Z.I.P. Oslabení se nám podařilo zvládnout na výbornou, soupeř nás nedokázal sevřít na naší polovině, ba naopak se nám podařilo ještě skórovat. Po přihrávce Véni se nemýlil energií překypující RaMmy. Stav vyzníval 12:7 v náš prospěch. Následující pětiminutovku hru ovládl náš tým a postupně se trefili Martínek (po asistenci Blonďáka), KriM (nahrávajícím hráčem byl Martínek) a Márty, kterému u gólu asistoval Kjuba. Po tomto smrtícím úderu bylo na tabuli skóre 16:6 a asi každému bylo v té chvíli jasné, kdo v tomto zápase zvítězí. V poslední minutě se soupeři podařilo ještě snížit, ale aby toho nebylo málo, tak Martínek po samostatné akci upravil skóre na konečných 17:7 a celý náš team se mohl začít radovat z krásného výsledku.

TJS Lucky Sport Žďár nad Sázavou – FBC Tatchenta Zhoř
7 17
( 1:5 , 1:3, 5:9 )

Tímto zápasem jsme si dokázali, že i náš tým, ač „dream team“ z vesnice s malou základnou hráčů, se dokáže měřit s ligovými tými, ba dokonce je přehrávat a porazit … :)
Střelecké statistiky:

Véňa – 4 góly, 1 asistence
RaMmy – 3 góly, 2 asistence
Martínek – 2 góly, 4 asistence
Márty – 2 góly, 1 asistence
Z.I.P – 2 góly, 1 asistence
KriM – 2 góly
Blondak – 1 gól, 2 asistence
Kjuba – 1 gól, 2 asistence

Na úplný závěr jsme ještě absolvovali nájezdy, který také vyzněly v náš prospěch, konkrétně v poměru 5:3. Za zmínku stojí Blonďákova lakýrka v podobě tzv. kličky alá ruský styl :) :).

Stručné hodnocení hráčů:

Pavel (č. 24) – Skvěle zachytal svoje dvě třetiny, podržel tým skvělými zákroky, s razancí a přesně vyhazoval míčky a založil tak spoustu našich útoků. Rád bych též podotknul, že si skvěle korigoval své obránce a upozorňoval je na volné nebo nabíhající hráče. Skvělé odchytaný zápas Mistře :)
Míra (č. 9) – Na svůj první větší zápas si vedl mimořádně dobře, v poslední třetině vytáhl na soupeře několik skvělých zákroků, s přehledem vyhazoval a hbitě se přemisťoval ve svém brankovišti. Hooodně dobrý výkon, jen tak dál … :).
Márty (č. 2) – Náš kapitán předvedl výborný výkon, v obraně se uplatnil jeho neuvěřitelný přehled a schopnost podržet míček, posílal skvělé přihrávky našim křídlům. Byl nesmírně důležitý a pro tým absolutně nepostradatelný, ostatně jako vždy. Very well :)
KriM (č. 99) – Nejpřímočařejší z našich útočníků, opět předvedl neskutečný tah na branku, poctivě se vracel a napadal soupeřovy rozehrávky, přidal dva krásné góly, takže Good Job :).
Blondak (č. 66) – Jak vidno, tak se svou novou hokejkou se již skvěle sžil, neustále běhal, nabízel se, dokázal zatáhnout míček i skvěle přihrát. Zaznamenal snad nejkrásnější gól zápasu, kdy nedal golmanovi soupeřů žádnou šanci a míček poslal chladnokrevně do šibenice. Dobrá práce Šéfe :)
RaMmy (č. 13) – Podpořil náš tým svými hlavními zbraněmi, které představuje raketová rychlost, přesné přihrávky i solidní střelba. Skvěle podporoval útok, avšak nedělalo mu sebemenší problém být opět a včas na svém místě, které měl nyní v obraně. Dle mého názoru předvedl nejlepší výkon na hřišti. Nice :)
Martínek (č. 94) – Předvedl stabilně dobrý výkon, dobře se pohyboval po svém křídle a zaměstnával obranu soupeře, o čemž hovoří jeho střelecké statistiky. Stal se nejlépe přihrávajícím hráčem týmu. Snažil se také poctivě vracet. Dobrej výkon :)
Kjuba (č. 6) – Naše střela země-vzduch, obranou soupeře se proplétal rychle jako kdyby mu „hořela koudel u prdele“ :D Poctivě se vracel a neúnavně napadal soupeřovu rozehrávku. Snažil se být důrazný v osobních soubojích a celkově předvedl velmi sympatický výkon. Excellent :).
Véňa (č. 11) – Svou technikou motal hlavu protivníkově obraně, dokázal se samostatně prosadit a rozdávat přesné přihrávky svým kolegům z útoku. Sám se stal nejproduktivnějším hráčem zápasu. Při protiútocích si obsazoval obránce soupeře, předvedl výborný výkon za který si nezaslouží nic jiného, než býti pochválen. Takže Briliant Work :).
Z.I.P (č. 88) – opět dokázal, že post centra mu sedí minimálně stejně tak dobře jako útok, první zápas s novou holí ozdobil góly, přesnými pasy i obrannou hrou. Opět důležitý článek v cestě za vítězstvím.

„Tento report vznikl s vypjetím všech sil autora, takže toho bych si vážil :). Jinak ale vím, že nejsem bůhvíjakej spisovatel (TextMaster), ale pokusil jsem se něco sesmolit, tak bych byl fakt rád, kdyby se to aspoň trochu líbilo … :). Takže mě klidně rubejte dolů do komentů, aspoň se budu moci použit pro pozdější příležitosti, jestli nějaký budou :). Jinak ale podpisy a peněžní dary až na letišti :D, MÍR – Žehnám vám :D.“

text: Z.I.P‘ik

2 comments to “Ligové skalpování Kačenkami nekončí …”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Blondak says: -#1

    [G]ood [J]ob !!!

  2. rubejmeeee :mrgreen:

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

TOP