Salming Police open cup 2008

Jestli nevíte co znamená kačenkou prohlašované heslo 7/21, pak je právě pro vás určen následující článek.

Stylové a úspěšné zahájení sezóny, asi takhle se dá ve zkratce popsat turnaj v Polici nad Metují, kterého jsme se ve dnech 12. – 14. září zúčastnili.

Pokud se podíváme na mapu, Polici bysme na Vysočině hledali marně. Na 168 kilometrů dlouhou cestu jsme proto museli vybrat ty nejspolehlivější žuky :) , takže to nemohlo dopadnout jinak, než že jel Jarda s Octavií a Marw s favoritem :) .
Ještě pár poznámek k organizaci turnaje, účastnilo se celkem 21 týmů v mužské kategorii a 4 v ženské. První fázi tvořily tři sedmičlenné skupiny, kde se hrálo stylem každý s každým, zápas trval 12 minut, do další fáze postupovaly čtyři nejlepší. Tu tvořily dvě šestičlenné skupiny, kde se hrálo opět každý s každým, ale započítávaly se již výsledky ze základních skupin. Odtud potom postupovaly opět čtyři nejúspěšnější a těchto osm týmů již hrálo play-off. Ještě doplním, že se hrálo stylem 3+1 v tělocvičně s mantinely.

Byli jsme nalosováni do skupiny C,naše premiéra začínala tedy až v sobotu v 13:45. Výjezd ze Zhoře byl před osmou ráno. Do turnajových bojů jsme vyrazili v této sestavě – PavelRaMmy, Marw,
SířaMárty, VojtaMirek, Jarda, Martínek a Véňa.
Cesta se obešla bez problémů a před dvanáctou jsme stáli před tělocvičnou, ve které už turnaj běžel na plné obrátky.
Protože jsme přespáváli přímo v dějišti turnaje, po příjezdu jsme zabrali výhodnou pozici :) , zaregistrovali se a nastoupili k prvnímu zápasu proti HOROTEAMU. Protože všichni víme, jak je důležitý vstup do turnaje nenechali jsme nic náhodě a brzy vedli 3:1, soupeř však na konci zabral a podařilo se mu vyrovnat, remíza a bod do tabulky přesto byla slibným začátkem.

Ke druhému zápasu jsme nastoupili odhodlaní získat opět minimálně bod, soupeřem nám byl tentokrát tým Zastikvse, výkon z předchozího zápasu se nám bohužel nepodařilo zopakovat a po jednoznačném průběhu nad hrací plochou svítilo skóre 1:3. Tím jsme se dostali do jednoznačné situace – jestli chceme pomýšlet na postup, musíme bezpodmínečně v dalším utkání zvítězit. Naše odhodlání nevypadnout hned v první fázi jsme přeměnili ve dvě vítězství za sebou, konkrétně proti FBC Panters Ratíškovice 3:1 a Florbal Dobré, které jsme roznesli 5:0. Stále však nebylo nic jisté a proto i utkání proti favoritovi skupiny Netopýru mělo svůj náboj, na favorizovaného soupeře jsme od začátku ztráceli a brzo inkasovali, v početní výhodě se nám ale podařilo srovnat, nakonec však Netopýr senzaci nepřipustil a gólem v posledních vteřinách zápasu rozhodl – 1:2. Jako poslední nás čekal tým Buwol Metal Luka nad Jihlavou, kteří se v turnaji trápili a nakonec vypadli hned po základních skupinách. Ale rozhodnuto bylo ještě před úvodním hvizdem. Díky výsledku předchozího zápasu jsme měli již jistotu postupu ze čtvrtého místa. Proti Lukám jsme nastoupili v klidu a kombinačním florbalem jsme jen svůj postup potvrdili – 3:1.

Oporou byl opět Pavel, který svoji svatyni hájil výborně, dobře zahráli i ostatní včetně Martínka a Véni, kteří svými výkony a góly ukázali, že v žádném případě nejeli jenom do počtu. Jen připomenu gól Martínka, který se prosadil při závaru před brankou soupeře, Véňa naopak uklidil míček po přesné přihrávce pod břevno a v dalším zápase přidal ještě jeden gól.
První hrací den byl tedy úspěšně za námi a my jsme se mohli radovat ze splnění našeho předturnajového cíle, kterým byl postup ze základní skupiny.Poté jsme se vydali na procházku po malebných ulicích Police :) a snažili se najít něco teplého k jídlu (kromě guláše, párků a kapes z bufetu :) :) :) , naštěstí se nám podařilo najít stylovou Ping-pong-botom restauraci :) , kde se všech zmocnila hráčská vášeň k výherním automatům, kterou v nás vzbudil Blonďák, když měl na účtě už 350 a zase to všechno prohrál. Nikdo další takové štěstí neměl, všechy proto posadil na zem Pavel, který zruinoval místní podnik svoji závratnou výhrou…………48 Kč, congratulations Pavle :) :) :). Po návratu jsme se ještě zúčastnili společné action s ostatními týmy.

V neděli den, byla na řadě druhá fáze turnaje. Do šestičlenné tabulky jsme si ze základní skupiny přinesli prohru 1:2 s Netopýrem. Bylo proto důležité hned v prvním utkání bodovat, tento cíl jsme splnili stoprocentně a zapsali si první výhru 3:0. Po ní následovala prohra s týmem Maskovaní banditi, stále jsme však balancovali na hraně postupu. Rozhodujícím zápasem bylo střetnutí s pořadatelským týmem FBC Buldoci, vítězství by nás katapultovalo do čtvrtfinále, naopak prohra by znamenala bez ohledu na ostatní výsledky konec v turnaji. Zápas jsme rozjeli ve velkém stylu, po rychlém gólů jsme drželi vedení, ale soupeř měl stále velký tlak, výsledek držel skvělými zákroky Pavel, gól ale padl na druhé straně a my jsme navýšili vedení už na 2:0. Bohužel ani tento stav jsme nedokázali udržet, Buldoci nejprve snížili, poté byl za hru na zemi !!VYLOUČEN!! Márty, dvojici BlonďákMarw se dlouho dařilo bránit proti třem soupeřům, ale v posledních vteřinách přesilovky i celého zápasu jsme inkasovali a přišla tedy třetí varianta – remíza 2:2, která v podstatě nic neřešila, bojovalo se tedy dál. Z výsledků ostatních zápasů byla naše pozice dána jednoznačně, proti týmu Těch svejch pět, který měl ve svém středu i extraligovou posilu, jsme mohli prohrát nejvýše čtyřgólovým rozdílem, rozdíl pěti gólů by znamenal konec. Podle mě to byl jeden z nejdramatičtějším zápasů, které jsme kdy odehráli. Od začátku jsme byli pod velkým tlakem, stále se nám ale dařilo držet nerozhodný stav. Asi po čtyřech minutách soupeř poprvé skóroval, pak znovu a po chvíli přidal i třetí gól. Začali jsme proto šetřit cenné vteřiny a často využívali toho, že soupeř nenapadal k držení míčku za vlastní brankou. Poté přišel zlomový okamžik, naši standartku přetavil Marw s KriMem v gól, který nakonec znamenal postup, protože i přesto, že jsme inkasovali ještě dvakrát, výsledek 1:5 nás posunul mezi nejlepších osm týmů. Poslední vteřiny jsme společně odpočítávali a poté přišla nefalšovaná týmová euforie :) . Sice jsme publikem nebyli pochopeni, ale jinak to byl super zážitek :) .

Protože jsme i z této skupiny postupovali ze čtvrtého místa, hned za pár minut nás čekalo čtvrtfinále proti pro nás už známému soupeři FBC Panters Ratíškovice, kterého jsme už dokázali porazit 3:1. Od začátku šlo o velice vyrovnanou a opatrnou partii, nikdo nechtěl jako první inkasovat a náznaků šancí bylo minimum, když už nějaká střela prošla, kryli ji gólmani. Zlomový okamžik nastal zhruba po osmi odehraných minutách, Márty byl opět, i když tentokrát sporně, potrestán za hru na zemi, tuto chybu hráči soupeře potrestali po několik vteřinách přesilovky. Ratíškovice se potom zatáhli na vlastní polovinu a pouze bránili a omezili svoji hru na brejky. Náš soustavný tlak jsme bohužel ve vyrovnávací branku proměnit nedokázali.

Celkově na nás tak zbylo 7. místo, které bylo v takové konkurenci velkým úspěchem, takže ta cesta určitě stála za to.

Thanks Tatchenta :) :) :)

by márty

2 comments to “Salming Police open cup 2008”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Blondak says: -#1

    [G]ood [J]ob !!!

  2. Blondak says: -#1

    Pavel zrujnoval mistni lokal :D

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

TOP