První ligový skalp

Na pátek 1. února 08 budeme vzpomínat dlouho a rádi. Márty na tento den domluvil přátelské utkání s týmem SK Juvenis Přibyslav. Nabídla se nám tím ojedinělá možnost poměřit síly s ligovým týmem. Soupeř se totiž účastní „Ligy mužů Vysočiny.“

Hrálo se v Přibyslavi v hale ligových rozměrů stylem 5+1, který jsme měli možnost oprášit poprvé od našeho úspěšného tažení Easter Cupem 07. Pro všechny tedy vítaná motivace. Naše původní nominace byla stejná jako na zmíněný turnaj, avšak vinou zranění z ní vypadli Marw a také Vašek, který se s florbalem definitivně rozloučil (ovšem nikdy neříkej nikdy). Museli jsme proto tyto dvě mezery v sestavě zacelit. O to se postaraly naše kačenky – Kjuba, Martínek a Véňa. Jak se později ukázalo, neplnili roli plastelíny, kterou jsme zaplácli díry v sestavě, ba naopak ;)

Začátek zápasu byl naplánován na 16:45, proto jsme vyjeli již v 15:45. Do aut Oty, Sířy a Lukáše se nasáčkovali tito vyvolení:
bránaPavel, Lyju
obranaJéňa, Rammy, Sířa
středMárty, Vojta
útokMíra, Ota, Kjuba, Véňa, Martínek
Dále Žaný, která se starala o zápis utkání, fotila a ošetřovala Vojtu a paparazzi Marw 8)

Hala v Přibyslavi je opravdu krásná. Dorazili jsme k ní kolem čtvrt na pět. Ihned po příjezdu jsme se odebrali do šatny (mimochodem dámské :oops: ) a začali se připravovat na duel. Z šatny vylezl tým, oplývající zdravým sebevědomím, připravený ukázat domácím, že florbal na ligové úrovni se nehraje jen tady. Jako kapitán byl zvolen tradičně Márty ;)
Na rozběhání a rozstřílení nebylo moc času, protože se začalo hrát téměř okamžitě po nástupu na hřiště (povrch – parkety). Slovo při předzápasové poradě si vzal Márty, připomněl základní povinnosti pro všechny a zápas řízený na první pohled profesionálními sudími mohl začít. Hrací doba byla stanovena na 3 x 20 minut.

Úvodní dějství přineslo očekávaný obrázek. Týmy se navzájem „poznávaly.“ Nikdo se příliš nehrnul do útoku, spoléhalo se především na pevné obrany. My jsme sem ale nepřijeli bránit a s dobýváním cizí svatyně jsme začali jako první. To domácí určitě zaskočilo a po našich rychlých úvodních gólech se osmělil i soupeř. Nás však držel fantasticky chytající Pavel, takže jsme o svůj slibný náskok nepřišli. Naopak, vyšly nám další hezké akce, a tak bylo skóre po první třetině 1:5 z pohledu domácích. Zaskvěl se především Ota, skórující dvakrát.

Do druhé části nastoupil do brány Lyju, pozměnila se i útočná dvojice Véňa-Martínek, Martínka nahradil Kjuba. Zápas sledovalo i několik fanoušků domácích, vybavených fotoaparáty, takže to při každé hezčí akci vydatně zablikalo :) . Náš nástup byl opět famózní, pokračovali jsme ve hře z první třetiny a náš náskok postupně narostl až na 7:1. Toto hrozivé skóre nabudilo domácí a postupně se začali dostávat do hry. Přesnými přihrávkami a akcemi naslepo nám dělali velké problémy. I když Lyju dělal, co mohl, šestkrát inkasoval. Ovšem v parádní formě hrající Ota nedovolil soupeři přiblížit se na dostřel a opět se dvakrát přesně trefil. Tato třetina pro nás skončila velmi nešťastně: ubíhaly poslední desetiny a my nedokázali zastavit nahození před naši bránu, které sklepl útočník domácích za bezmocného Lukáše. I přesto jsme průběžně stále vedli 9:7.

Před poslední dvacetiminutovkou jsme tedy neměli nic jistého. Na vedení o dva góly se nedalo spoléhat a všichni jsme to dobře věděli. Do brány se vrátil Pavel a naše plastelína v útoku opět změnila složení. Véňa měl pro dnešek již odehráno, Kjubu doplnil Martínek. Hra ani v této části nepřinesla drtivý tlak na jednu bránu. Dál se hrálo otevřeně a diváci se rozhodně bavili ;) . Naším hrdinou se stal Martínek, který dokázal za 5,5 minuty vsítit hat-trick a uzavřel tak počet našich vstřelených branek na čísle 12. V tu chvíli bylo skóre 8:12. To jsme dokázali držet 10 minut. Domácím jsme dovolili snížit až těsně před koncem, zvlášť při jejich druhém gólu už jsme nehráli a spíše oslavovali cenné vítězství.

brankáři:
Pavel – opět se ukázalo, jak je důležité mít v bráně skvělého gólmana. Dnes odchytal dvě třetiny a pustil celkem 4 góly. To je proti ligovému týmu úctyhodný výkon. Navíc dokázal přesnými výhozy zakládat naše brejky ;) . Nemám co vytknout
Lyju – dnes měl ztíženou pozici, protože se musel soustředit pouze na jednu třetinu. Svoji úlohu zvládl, počáteční nervozitu brzy překonal a předvedl několik skvělých zákroků. Jen tak dál ;)

obránci:
Rammy – dokázal nahradit absentujícího Marwa. Vůbec nebylo poznat, že post obránce není úplně jeho parketa. Všechny na hřišti tradičně převyšoval svojí rychlostí, perfektně bránil a vyvážel míčky
Jéňa – útočníkům soupeře nedával v osobních soubojích šanci, nenechal se odstavit od míčku, předvedl bezchybný výkon
Sířa – sice se mu dnes nepodařilo skórovat, vynahradil si to dvěma přesnými přihrávkami z první třetiny, kterými se podílel na získání rozhodujícího náskoku ve skóre. Neopouštěl svůj post, předvedl stabilní výkon

střed:
Márty – téměř po roce si opět navlékl kapitánskou pásku a dovedl svůj tým zdárně k vítězství. Na svém oblíbeném postu tvořivého středního hráče vymýšlel akce pro spoluhráče a stíhal se také vracet. Měl několik šancí, ale gól nevsítil
Vojta – vynucený přesun z útoku na střed hřiště se ukázal jako dobrý tah. Stejně jako přes Mártyho, i přes Vojtu šla většina akcí. Dral se do zakončení, a i když se mu obnovilo zranění kolene, nebylo to na jeho výkonu vůbec znát

útok:
Ota – dnes to byl hlavně jeho zápas. Dokázal se na něj skvěle nabudit a tréninkové manko na sobě nedal znát. Jeho dravé průniky po straně byly pro domácí neřešitelným rébusem ;)
Míra – předvedl srovnatelný výkon s Otou, i když se nedostavily góly, jak bývá obvyklé. Domácí obranou si někdy udělal hezkou procházku, dokázal podržet míček a účinně kombinovat se spoluhráči
Martínek – v první třetině se rozehříval, ve druhé si odpočinul a ve třetí dokázal být třikrát na správném místě a třemi góly strhl vedení definitivně na naši stranu. Dobrá práce
Véňa – první dvě třetiny v jeho podání byly parádní. Bil se se staršími protihráči a ukázal svůj talent. Těžil ze spolupráce se středními útočníky, několikrát se dostal do slibných šancí, které mu zhatil domácí brankář
Kjuba – do třetice kačenka :) . Během svého dvoutřetinového působení na hřišti hýřil aktivitou, nabízel se do brejků a řádně proháněl domácí ;) . Na svůj výkon může být pyšný

Přátelské utkání se povedlo jak po stránce herní tak i organizační. Oba sudí nechali hře volný průběh, zakročili pouze při tvrdších faulech, za které se nebáli vylučovat. To můžeme jen pochválit.

Na závěr bych chtěl poděkovat Žanetě za její zápis, bez kterého by tento report nevznikl ;)